c

Cum sociis Theme natoque penatibus et magnis dis parturie montes, nascetur ridiculus mus. Curabitur ullamcorper id ultricies nisi.

1-677-124-44227 184 Main Collins Street, West Victoria 8007 Mon - Sat 8.00 - 18.00, Sunday CLOSED
Follow Us
Image Alt

POWER JOGA

POWER JOGA

Trening dla osób, które chcą osiągnąć smukłą sylwetkę, wyrzeźbić ciało, przy jednoczesnym skupieniu się na sobie i swoim oddechu, świetna lekcja dla osób zabieganych chcących uspokoić umysł, ale ćwicząc.
Estetyka Vinyasa Power Yogi tkwi w płynnych, przypominających pewnego rodzaju taniec, sekwencjach, które są ściśle związane z rytmem oddechowym. Inaczej niż w pozostałych formach, takich jak klasyczna hatha joga, Vinyasa Yoga przykłada bardzo dużą wagę do płynnych przejść między kolejnymi ćwiczeniami. Określenie „power” bierze się stąd, że ta forma jogi, znacznie bardziej niż inne formy, podnosi poziom odczuwanej energii, jest o wiele mocniej zorientowana na fitness i złożona z dynamicznych elementów. Jest czymś więcej niż treningiem – jest swojego rodzaju formą sztuki, która pozwala nam odkryć na nowo relacje z własnym ciałem. Ćwiczenia zabierają nas w długą podróż, której celem jest samoakceptacja, dają nam poczucie siły oraz niwelują emocjonalne i fizyczne blokady. Ruch jako forma medytacji („Meditation in motion”) uspokaja ducha i otwiera serce.
Vinyasa symbolizuje przepływ energii w przyrodzie, w której nieustająco zachodzą zmiany. W trakcie ćwiczeń uczymy się świadomej akceptacji zmian.
Regularnie wykonywane asany (ćwiczenia), połączone z płynnym oddechem, uwalniają blokady energetyczne w ciele, stymulują czakry (siedem centrów energetycznych w ciele) i „uskrzydlają ducha”. W literaturze Vinyasa Power Yoga określana jest jako „efektywne zarządzanie energią”, którego celem jest utrzymanie zdrowego i pełnego witalności ciała oraz sprawności i koncentracji umysłu.

rzeźbienie sylwetki, spokój umysłu

energiczny trening, uwlonienie blokad energetycznych, stymulacja czakr

płynne sekwencje ruchowe przypominające taniec

dodaje energii i siły, zdejmuje psychiczne blokady