Zajęcia Fitness

ACTIVE FITNESS

FAT KILLER

Fat Killer – to zajęcia wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej, wzmacniające mięśnie całego ciała, ujędrniające głównie nogi oraz przyspieszające metabolizm . Jest to trening interwałowy, wykonywany w rytm energicznej muzyki co sprawia, że czas leci naprawdę szybko. Efekty zobaczysz już po pierwszym miesiącu .

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Zdrowy kręgosłup to zajęcia mające charakter zarówno profilaktyczny, jak i terapeutyczny. To ćwiczenia spokojne, których celem jest wzmocnienie mięśni mających wpływ na prawidłową postawę ciała – ćwiczone są mięśnie pleców, mięśnie wzdłuż kręgosłupa, ale także mięśnie ud, pośladków, brzucha oraz mięśnie klatki piersiowej, barków i ramion. Zajęcia obejmują ćwiczenia rozluźniające, mobilizujące, wzmacniające, równoważne i rozciągające poszczególne grupy mięśniowe. Nauka oddychania i utrzymania odpowiedniej postawy ciała są wplecione w tok lekcji. Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich, szczególnie dla osób, które dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej (np. w czasie pracy i nauki), stresują się, a jednocześnie nie mogą sobie pozwolić na dynamiczny trening.

Zadbaj o swój kręgosłup oraz cały aparat ruchu. Ciało podziękuje Ci sprawnością i zdrowiem! Lepiej zapobiegać niż leczyć!

Zajęcia Zdrowy kręgosłup wykorzystują różnorodny sprzęt fitness – piłki duże (body ball), piłki małe (easy ball), laski gimnastyczne, lekkie hantle, podkładki slide, wałki piankowe (rollery), dyski równoważne, taśmy, gumy (miniband, powerband), ringi, piłeczki do masażu.

ZUMBA

Zumba jest połączeniem tańca i aerobiku, tradycyjnych kroków tanecznych wykorzystywanych w fitnessie, oraz ćwiczeń kształtujących i ujędrniających ciało. Łączy w sobie energetyczną i motywującą muzykę z wyjątkowymi krokami, tworząc atmosferę świetnej zabawy. to niesamowite połączenie tańców latynoamerykańskich z aerobikiem, dzięki którym można spalić nawet 600 kalorii. Łączy ona w sobie energetyczną i motywującą muzykę z wyjątkowo prostymi krokami oraz układami tanecznymi, wykonywanymi w doborowym towarzystwie. Zumba to zajęcia fitness poprawiające sylwetkę i pozwalające na zrzucenie zbędnych kilogramów w bardzo atrakcyjny, miły i wdzięczny sposób. Zumba jest bardzo efektywna – jako trening cardio łączy zabawę z wysiłkiem fizycznym, poprawia samopoczucie, wyzwala w nas pozytywną energię, ale również rzeźbi i ujędrnia nasze ciało.Poprzez połączenie w Zumbie energetycznej i motywującej muzyki, w dynamicznych rytmach latynoamerykańskich z wyjątkowymi krokami, oraz ich prostymi połączeniami, zrywa się z monotonią normalnych zajęć grupowych. Zumba to przede wszystkim świetna zabawa – na zajęciach bawimy się jak na „imprezie”, zapominamy o codziennych problemach i upływie czasu oraz nabieramy pewności siebie.

PILATES

Pilates to wspaniałe ćwiczenia terapeutyczne stworzone przez Josepha Pilatesa w 1939 r. Zestaw 34 ćwiczeń w różnych odmianach stanowi podstawę większości programów Pilates. Przewodnią ideą tych ćwiczeń jest budowanie i wzmacnianie mięśni odpowiedzialnych za utrzymywanie prawidłowej postawy ciała. Poprzez ćwiczenia Pilates wzmacniane są głębokie partie mięśni stanowiące podstawę dla grup mięśni globalnych odpowiadających za ruch.

Pilates to system ćwiczeń, który podnosi świadomość prawidłowej postawy i czucia ciała w przestrzeni. Ćwiczenia pozwalają w spokojny i kontrolowany sposób wzmocnić mięśnie całego ciała, szczególnie te odpowiedzialne za równowagę i stabilizację kręgosłupa i miednicy (mięśnie brzucha i grzbietu – „core”). Dodatkowo ćwiczenia uelastyczniają wszystkie mięśnie. Jest to jedna z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej. Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich.

Na zajęciach Pilates mały sprzęt wykorzystywane są różnorodne przyrządy treningowe: body ball, small ball, band, roller, disc, magic circle.

Zasady metody Pilates to: koncentracja, oddychanie, środkowanie, kontrola, precyzja, ciągły ruch, zrównoważony rozwój mięśni, rutyna.

„Po dziesięciu godzinach poczujesz różnicę, po dwudziestu ją zobaczysz, po trzydziestu będziesz mieć nowe ciało” – Joseph Pilates.

PŁASKI BRZUCH

Zajęcia ukierunkowane na spalanie tkanki tłuszczowej i wzmocnienie mięśni brzucha i pleców oraz zmniejszenie obwodu w talii. Dla efektywnego treningu stosowane na przemian część cardio i część wzmacniająca. Część cardio ma na celu spalenie tkanki tłuszczowej, druga część poświęcona jest specjalistycznemu treningowi ukierunkowanemu na wzmocnienie i ukształtowanie mięśni brzucha prostych, skośnych, ale i przez zastosowanie ćwiczeń z Pilatesu mięśni głębokich brzucha, które utrzymują mocne centrum naszego ciała. Trening gwarantuje zmniejszenie obwodu talii oraz widoczne zmiany w ujędrnieniu wszystkich partii brzucha. Do treningu używane zamiennie: step, hantle, piłki easy ball, piłki Body Ball, tubingi i maty.

✔ spalanie tkanki tłuszczowej
✔ wzmocnienie brzucha i pleców
✔ step, hantle, duże piłki easy ball i Body Ball, tubingi, maty
✔ wysoka intensywność

Vinyasa POWER JOGA

Vinyasa Power Joga to trening dla osób, które chcą osiągnąć smukłą sylwetkę, wyrzeźbić ciało, przy jednoczesnym skupieniu się na sobie i swoim oddechu, świetna lekcja dla osób zabieganych chcących uspokoić umysł, ale ćwicząc.
Estetyka Vinyasa Power Yogi tkwi w płynnych, przypominających pewnego rodzaju taniec, sekwencjach, które są ściśle związane z rytmem oddechowym. Inaczej niż w pozostałych formach, takich jak klasyczna hatha joga, Vinyasa Yoga przykłada bardzo dużą wagę do płynnych przejść między kolejnymi ćwiczeniami. Określenie „power” bierze się stąd, że ta forma jogi, znacznie bardziej niż inne formy, podnosi poziom odczuwanej energii, jest o wiele mocniej zorientowana na fitness i złożona z dynamicznych elementów. Jest czymś więcej niż treningiem – jest swojego rodzaju formą sztuki, która pozwala nam odkryć na nowo relacje z własnym ciałem. Ćwiczenia zabierają nas w długą podróż, której celem jest samoakceptacja, dają nam poczucie siły oraz niwelują emocjonalne i fizyczne blokady. Ruch jako forma medytacji („Meditation in motion”) uspokaja ducha i otwiera serce.Regularnie wykonywane asany (ćwiczenia), połączone z płynnym oddechem, uwalniają blokady energetyczne w ciele, stymulują czakry (siedem centrów energetycznych w ciele) i „uskrzydlają ducha”. W literaturze Vinyasa Power Yoga określana jest jako „efektywne zarządzanie energią”, którego celem jest utrzymanie zdrowego i pełnego witalności ciała oraz sprawności i koncentracji umysłu. Koniec zajęć około 7-10 min poświęcone jest dla oddechu i relaksacji.

FIT SYLWETKA

Fit sylwetka są to zajęcia grupowe skupione na modelowaniu całej sylwetki nie pomijając żadnej grupy mięśniowej. Na zajęciach tych spalamy tkankę tłuszczowa i budujemy wytrzymałość i siłę mięśni. Podczas tych zajęć jest wykorzystywany różnego rodzaju sprzęt począwszy od hantelek, talerzy, gum oporowych piłek małych i dużych. Zaletą tych zajęć jest ogromną różnorodność.

Power Dance

Power- energia, dance- taniec, czyli zastrzyk pozytywnej energii wraz z dużą dawka ćwiczeń wzmacniających całe ciało, a wszystko to w rytmie tańca i ćwiczeń wzmacniających połączonych w jedną całość. Zajęcia są w pełni kompletne począwszy od rozgrzewki, po część główną oraz stretching. Tańcz, ćwicz i spalaj mnóstwo kalorii.

Tabata

Tabata – to trening typowo wysiłkowy i wzmacniający. Interwał trwający 20 sekund i następujący po nim 10 sekundowy odpoczynek regeneracyjny. Zaletami treningu to przede wszystkim przyspieszenie przemiany materii, spalanie tkanki tłuszczowej, a to wszystko podczas krótkich serii ćwiczeń. Całościowy trening i ćwiczenia są na tyle proste, że nawet osoby początkujące nie będą miały problemu z ich wykonaniem.

Nirvana Fitness

Nirvana Fitness – to połączenie ćwiczeń z pilatesu i jogi w rytm muzyki wraz z nauką oddychania. Żyjemy w ciągłym pędzie i stresie w związku z czym zapominamy o oddechu, lub oddychamy zbyt płytko, zbyt szybko. Nirvana Fitness to program terapeutyczny, który naucza oddechu w rytm miś tybetańskich, wycisza, uspokaja, relaksuje. Piękna muzyka sprawia, że odrywamy się od wszystkiego co się dzieje i zostajemy tu i teraz. Daje to niesamowite poczucie spokoju i bezpieczeństwa .

Active Fitness i Taniec - Słupsk